ElektroEko w Astrum

22-06-2017

W maju br. podpisana została umowa z kolejnym najemcą powierzchni w Astrum Business Park. ElektroEko zajmie ponad 400 m2 powierzchni biurowej w warszawskim kompleksie przy ul. Jutrzenki 95. Nowe biura spółki będą mieściły się na II piętrze budynku Astrum.

ElektroEko jest największą organizacją odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce, która działa na podstawie Ustawy o ZSEE z 11 września 2015 r. Została powołana do życia w 2006 r. przez największe firmy i organizacje zrzeszające producentów i importerów sprzętu RTV, IT, AGD oraz oświetleniowego.

ElektroEko to spółka akcyjna działająca według zasady not-for-profit, co oznacza, że wszystkie środki wygenerowane przez spółkę inwestowane są w tworzenie i rozbudowę systemu zbierania, odbierania, przetwarzania, odzysku, recyklingu zużytego sprzętu oraz w edukację ekologiczną.

Od początku istnienia systemu zbierania ZSEE w Polsce ElektroEko jest niekwestionowanym liderem w zbiórce elektrośmieci. Od 2006 roku ElektroEko SA zebrało w imieniu swoich Klientów ponad 500 tysięcy ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, co stanowi blisko 50% wszystkich zebranych odpadów tego typu w Polsce.

Za dotychczasową działalność ElektroEko otrzymało prestiżowe wyróżnienia: m.in. Mecenasa Ekologii w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku", „Najwyższa Jakość w Ochronie Środowiska", „Certyfikat Wiarygodności Biznesowej" czy „Ekolaury". W roku 2016 ogólnopolski projekt edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci" zajął II miejsce w „Ogólnopolskim Rankingu Firm Odpowiedzialnych Społecznie – Odpowiadam Polsce" organizowanym przez Gazetę Bankową.
ElektroEko jako jedyna polska organizacja odzysku jest członkiem europejskich organizacji WEEE Forum, WEEE Europe i EucoLight.

www.elektroeko.pl

wróć do listy aktualności
ElektroEko w Astrum